پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد برگزار می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی امروز(3 شهریور) در نشست خبری با اشاره به اینکه رسانه ها محور توسعه گردشگری هستند، گفت:نمایشگاه بین المللی گردشگری در واقع پس از یک دهه توقف دوباره از تاریخ 11 الی 15 شهریور برگزار خواهد شد، این نمایشگاه تجلی ایران خواهد بود و خراسان رضوی با تمام توانش در صدد است ظرفیت های گردشگری را ارائه بدهد، در این نمایشگاه از تمام گروههای هتل های مشهور، دفاتر خدمات سفر استان و کشور، ایرلاین های خارجی و داخلی، شهرداری ها، سرمایه گذاران خارجی مقیم، شرکت های تجهیزات هتلداری حضور خواهند داشت و شاهد مبادلات اقتصادی بسیاری در بخش سرمایه گذاری خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه نهمین نمایشگاه صنایع دستی هم در این مدت با حضور تمامی استانهای کشور و 28 شهرستان استان در مساحت 2 هزار 400 متر برگزار خواهد شد، گفت:برگزاری جشنواره غذاهای سنتی کشور، اجرای آواها و نغمه های مناطق کشور از رویدادهای جنبی این نمایشگاهها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از ویژگی این نمایشگاههای حضور پررنگ بخش خصوصی است، ادامه داد:مراکز آموزشی تحت نظر سازمان میراث فرهنگی و 10 کشور خارجی در این نمایشگاه حضور خواند داشت.

مکرمی فر به برگزاری همایش استارت آپها از 7 الی 9 شهریور اشاره کرد و اظهارداشت:امیدوایم این نمایشگاه مورد استقبال زائران و مجاوران قرار بگیرد چرا که یکی از منحصر بفردترین نمایشگاههایی است که تا کنون برگزار شده.

وی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است تا ظرفیت ها و قابلیت های استان را معرفی کنیم و فرصت های سرمایه گذاری را در عرصه توسعه زیرساختهای گردشگری فراهم نماییم.

علیرضا هوشنگ نژاد مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد هم در این نشست با اشاره به اینکه سعی کردیم تمام فضای نمایشگاه به این رویداد اختصاص پیدا کند، افزود:تا کنون بیش از 200 غرفه واگذار شده همچنین240 شرکت کننده در این نمایشگاه داریم که قطعا همچنان با جذب و واگذاری غرفه ها در تعداد شرکت کنندگان تغییرات خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه احتمال دارد هفته های فرهنگی استان در کنار این نمایشگاه برگزار شود، اظهارداشت:در این نمایشگاه شرکت های خارجی از کشورهای ترکیه، استرالیا، چین، روسیه، ارمنستان و آفریقا شرکت خواهند کرد.