بازگشت نمایشگاه گردشگری بعد از 10 سال؛ 10 کشور خارجی در نمایشگاه مشهد حضور خواهند یافت

پانزدهمین نمایشگاه گردشگری مشهد پس از 10 سال توقف، برگزار می شود. این رویداد قرار است از 11 تا 15 شهریور و با حضور 240 شرکت کننده و 10 کشور خارجی، در نمایشگاه بین المللی مشهد برپا شود. در دوره هایی که این نمایشگاه با عنوان نمایشگاه جهانگردی برگزار می شد، علیرضا هوشنگ نژاد مدیرعامل نمایشگاه بود و ابوالفضل مکرمی فر نیز ریاست اداره کل میراث فرهنگی را بر عهده داشت. اکنون که 10 سال از آخرین نمایشگاه جهانگردی در مشهد می گذرد، این مدیران دوباره در جایگاه گذشته خود قرار گرفته اند و به برگزاری نمایشگاهی با همین موضوع و با عنوان نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته اقدام کرده اند.
مدیران برگزاری این نمایشگاه روز گذشته به جمع خبرنگاران آمدند تا از جزئیات برگزاری این رویداد پس از 10 سال سخن بگویند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این نشست خبری در این باره اظهار کرد: در این نمایشگاه تمام گروه های هتل های مشهور، دفاتر خدمات سفر استان و کشور، خطوط هوایی خارجی و داخلی، شهرداری ها، سرمایه گذاران خارجی مقیم و شرکت های تجهیزات هتلداری حضور خواهند داشت و شاهد مبادلات اقتصادی بسیاری در بخش سرمایه گذاری خواهیم بود.
ابوالفضل مکرمی فر با بیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که ظرفیت ها و قابلیت های استان را معرفی و فرصت های سرمایه گذاری را در عرصه توسعه زیرساخت های گردشگری فراهم کنیم افزود: تاکنون حضور صنعتگران صنایع دستی از 18 استان در این نمایشگاه قطعی شده است و تا زمان آغازبه کار نمایشگاه، این تعداد به 25 استان می رسد. با این حال، تمام 28 شهرستان استان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
او همچنین از قطعی شدن حضور 7 کشور خارجی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: حضور 3 کشور دیگر نیز در حال قطعی شدن است که حضور آنان به صورت نمایندگی، هلدینگ یا شرکتی در این نمایشگاه خواهد بود.مکرمی فر از برگزاری استارت آپ گردشگری از 7 تا 9 شهریور خبر داد و گفت: شهر گردشگر نیز از چهارم تا هفتم شهریور در تهران برگزار می شود و مشهد در این نمایشگاه حضوری پررنگ خواهد داشت.

آواها و نغمه ها در نمایشگاه گردشگری
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد هم در این نشست اظهار کرد: این نمایشگاه قرار است در متراژ 5 هزار متر مربع برگزار شود و 3 سالن عطار، مفاخر و فردوسی در آن فعال خواهند بود.
علیرضا هوشنگ نژاد با بیان اینکه تاکنون بیش از 200 غرفه نمایشگاه واگذار شده است و 240 شرکت کننده در این نمایشگاه حضور خواهند داشت اظهار کرد: قطعا تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه سالن های عطار و فردوسی تکمیل شده اند خاطرنشان کرد: سالن مفاخر در صورت برگزاری هفته های فرهنگی نیز اشغال می شود.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد اضافه کرد: در این نمایشگاه، شرکت های خارجی از کشورهای ترکیه، استرالیا، چین، روسیه، ارمنستان و آفریقا شرکت خواهند کرد و برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و اجرای آواها و نغمه های مناطق کشور از رویدادهای جنبی این نمایشگاه است.